filmy ke stažení

Film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší ke stažení

stáhnout Bosch: Zahrada pozemských rozkoší
titulky Rok : 2016 Režie : José Luis López-Linares' Délka : 90 minut
Dokumentární
Itálie 2016

 

U příležitosti pětistého výročí smrti Hieronyma Bosche uvádíme do kin dokumentární film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Právě datum smrti je totiž
jediná informace, kterou můžeme o autorovi jednoho z nejznámějších uměleckých děl světa s určitostí říci. Film představuje nejslavnější malířova díla, která se stala ikonickými po celém světě.
Triptych Zahrady pozemských rozkoší dokáže zaujmout všechny napříč společností. Bosch maloval pro potěšení oka běžného pozorovatele, kterýho nadchne propracovanost jeho obrazů. Pro náročnější pozorovatele však obrazy nepostrádají hloubku a skryté symboly, které nutí k zamyšlení nad povahou lidského vědomý a myšlení. Existuje ještě mnoho tajemství, kterými jsou obrazy Hieronyma Bosche opředena. I tak jsou jeho obrazy plné nejrůznějších prvků, které můžete s úžasem pozorovat. V malbách nechybí světlé barvy , komplexní akce, komedie, tragédie, tajemství, intriky, napětí, život, smrt a možná dokonce vykoupení. Nyní můžete v kinech obdivovat genialitu obrazů, které pravděpodobně nikdy nebudete schopni plně rozumově pochopit. (Pannonia Ent.)

 

Hrají :
Miquel Barceló,William Christie,Michel Onfray,Orhan Pamuk,Salman Rushdie

 Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

Vložit komentář