filmy ke stažení

Film Lichožrouti ke stažení

stáhnout Lichožrouti
titulky Rok : 2016 Režie : Galina Hůlová-Miklínová' Délka : 86 minut
Animovaný Rodinný
Slovenská republika, 2016

 

Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí!
Na
ploše dobrodružného příběhu dvou znepřátelených lichožroutských gangů je vykreslen svět podobný lidskému, nenásilně a s humorem vlastním spisovateli a básníkovi Pavlu Šrutovi, spoluautorovi scénáře a autorovi předlohy.
Osudy hlavních protagonistů – lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a samotářského člověka – Profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka. Ten je ve filmu záhy  „dahlovsky“ postaven do role sirotka a outsidera. Malý hrdina čerpá sílu z pevného vztahu, který měl se svým lichožroutím dědečkem, který jej vychoval. V novém drsnějším lupičském domově svého mafiánského strýce Padreho, kam po smrti dědečka odchází, své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že jej zavedou často do prekérních situací. Pokud je s těžkým srdcem vědomě poruší, pak pouze proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.
S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo lichožrout! (Falcon)

 

 

Hrají :
Kryštof Hádek,Jan Maxián,David Novotný,Ondřej Trojan,Marek Taclík,Tatiana Vilhelmová,Josef Somr,Stanislav Zindulka,Matěj Ruppert,Aleš Najbrt,Václav Koubek,Vojtěch Rohlíček,Jakub Žáček,Václav Neužil (II),Jiří Fero Burda,Jolka Krásná,Zuzana Stivínová ml.,Jiří Havelka

 Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

Vložit komentář