filmy ke stažení

Film PELICAN: Česky už umíte, co zkusit i jiný jazyk? ke stažení

titulky Rok : Režie : Délka :

Kurzy angličtiny, kurzy francouzštiny, kurzy španělštiny… obvykle nám studenti, ať už před začátkem kurzu nebo v jeho průběhu neustále opakují, jak strašně je to těžké. Taky z toho důvodu jsme se rozhodli vzít dnešní motivační článek za opačný konec a trochu je (a možná i Vás) popíchnout.

Jasně, naučit se cizí jazyk je těžké, ale – přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc náročné musí být pro cizince (ať už je to Brit, Francouz nebo Španěl) naučit se Česky?

Vzhledem k tomu, že na naší škole máme nejrůznější druhy jazyků a studovat u nás můžete jak kurz japonštiny, tak právě kurz češtiny pro cizince, využili jsme toho. A vyzpovídali jednoho „češtináře“ o tom, jak studium češtiny shledává. Pojďte se s námi na to podívat. Třeba na konci našeho článku budete rádi, že česky už umíte, nemusíte se to tedy učit a s chutí si zapíšete třeba kurz němčiny!

Pozitivní přístup je základ!

Vyzpovídaný student se dostal ke studiu češtiny poměrně náhodně – díky práci. Pracoval na částečný úvazek v marketingové agentuře a bylo mu nabídnuto, že když si vezme na starost propojení s českým trhem, bude zaměstnán na plný úvazek – a tak to zkusil.

„Na to naučit se obstojně, na základní úrovni, česky, jsem měl 3 měsíce. Zpětně mohu říct, že více než nějaký skrytý jazykový gen, který nemám, mi k úspěchu dopomohl pozitivní přístup a určité techniky, o které se s Vámi můžu v krátkosti podělit.

Tušil jsem, že studovat češtiny bude náročnější než navštěvovat třeba kurzy angličtiny – která sice není mateřský jazyk nás všech, ale jsme jí obklopeni ať už chceme či nechceme. Nicméně – snažil jsem se od začátku nastavit mou mysl na to, že čeština přece nemůže být zas tak náročný jazyk, jak o ní často slyšíme.“

 

Rady a doporučení

Kromě toho, že si student zapsal kurzy češtiny v naší škole, musel dělat spoustu věcí nad rámec samotné výuky. Přeci jenom – klasický jazykový kurz vás během 3 měsíců k obstojné znalosti alespoň základů nedovede.

Je to dřina a odříkání, ale vyplatí se. „Nakoupil jsem si navíc nějaké gramatické učebnice, abych si učivo probrané v kurzu mohl procvičovat z více zdrojů. V kapse jsem taky neustále nosil knížku s frázemi. Při každém čekání – kdekoliv jsem jej vytáhl a snažil se naučit nová slovíčka a fráze.“

Být online se vyplatí

Jako nezpochybnitelného kamaráda při výuce jazyků shledal náš student internet. „Je tolik webových stránek a aplikací, které vám v dnešní době mohou při studiu jazykových kurzů pomoct, věřím, že to není jen příklad češtiny, právě naopak“.

„Opět se však vrátím i k přístupu – protože to je to nejdůležitější, co mi pomohlo dosáhnout dobrých výsledků v krátkém čase. Čeština je těžká, ale není nemožná – stejně jako jakýkoliv jiný jazyk, pro který se rozhodnete. Jděte do toho!“

Nám na závěr nezbývá než poděkovat za krásný rozhovor a popřát hodně štěstí. My v kanceláři školy PELICAN uznáváme, že si nejsme úplně jistí, jestli bychom se právě do studia češtiny chtěli pouštět. Jazyk je to krásný, ale náročný. O to víc pojďme slavit, že už máme češtinu v malíku! Třeba tím, že se začneme učit jiné jazyky!

Tvůj PELICAN

 

 

 

 

Vložit komentář