filmy ke stažení

Film Pirko ke stažení

stáhnout Pirko
titulky Rok : 2016 Režie : Lucia Klein Svoboda Délka : 92 minut
Pirko ke stažení
Drama
Česko 2016

 

Celovečerní hraný film Pírko je strhující syrové drama o mladé dívce, kterou nezlomí ani pád na úplné dno. Příběh o síle, která se zrodila v podstatě
z ničeho, ukazuje odvrácenou stranu Prahy a jejího podsvětí – se vší krutostí, ale i ironií a černým humorem, který k němu patří. Pírko je inspirované skutečnými osudy zneužívaných děvčat a zachycuje i zvláštní romantiku života na ulici. Film vznikl v česko-slovenské koprodukci, natočila ho dvojice Lucia a Petr Klein Svoboda a představí se v něm Dominika Zeleníková, Tibor Kotlár, Martin Finger, Jan Plouhar nebo Boleslav Polívka.
 Martina alias Shakira vyrostla v dětském domově. Její představy o světě formovaly hlavně televizní seriály. Den osmnáctých narozenin je pro ní vstupenkou do vysněného života. Vchází do něho s trochou peněz v obálce, amuletem od kamarádky na krku a hlavou plnou naivních představ. Její láska z děcáku, Roman, ji v Praze, kam za ním zamířila, zatáhne do svérázné partičky plné alkoholu a drog.  Nakonec ji zradí a předá pasákům.  Mladá a blonďatá Martina je pro ně jen a pouze perspektivní zdroj peněz, více věc než člověk. Ponižování, krutost, násilí, zneužívání, znásilňování, drogy, bezmoc … Potom konečně útěk. A naděje. Martina s obdivuhodnou urputností bojuje o svoji šanci na štěstí.  Nakonec ho najde tam, kde by to asi málokdo čekal.
Film Pírko vychází ze skutečných osudů zneužívaných děvčat. Vyniká autentickým a nekompromisním zpracováním, tvůrci chtěli vzdát hold americké kinematografii sedmdesátých let a natočili ho proto ve na sférická skla ve formátu cinemascope.. „Pírko je příběhem osmnáctileté dívky, která svým odhodláním a bojovností zachrání nejen sebe, ale i svoje kamarádky, aby už nemusely projít takovým peklem jako ona,“ říká režisérská i životní dvojice Lucia a Petr Klein Svobodovi.
„Děti, které vychází z dětských domovů, se často chovají asociálně nebo se stávají obětí zneužívání. Chtějí žít správně, ale nevědí jak. Nevědí, jak žít „tam venku“, jak si najít práci, jak si uvařit, nemají kam jít,“ přibližují společenský přesah svého filmu Lucia a Petr.
(oficiální text distributora)

 

Hrají :
Martin Finger,Jan Plouhar,Boleslav Polívka,Dominika Zeleníková,Juraj Igonda,Štěpán Kozub

 Pirko ke stažení

Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

Pirko ke staženíff

Vložit komentář