filmy ke stažení

Film Polina ke stažení

stáhnout Polina
titulky Rok : 2016 Režie : Valérie Müller Délka : 108 minut
Polina ke stažení
Drama
Francie 2016

 

Polina (Anastasia Shevtsova) se už jako malá holčička stala žákyní profesora Bojinského, významného učitele klasického tance a přísného perfekcionisty.
Ten ji od prvních tanečních kroků směřuje na dráhu klasické ruské baletky a Polina je na nejlepší cestě stát se členkou baletního souboru prestižního moskevského Velkého divadla. Ale když se jednoho dne zúčastní představení francouzského souboru moderního výrazového tance, nečekaně ji to rozruší a rozhodí. Zažije totiž umělecký šok, který ji naprosto vykolejí a změní její dosavadní život. Tímto okamžikem končí vše, v co dosud věřila a o co usilovala.

Vzdává se nadějných začátků na prestižní, ale konzervativní scéně Velkého divadla a odcestuje do Francie, do Aix-en-Provence k slavné choreografce Lirii Elsaj (Juliette Binoche). Zarputilost, odhodlání a tvrdá práce Polinu postupně přivedou až k posedlosti tancem, přesto se nedokáže prosadit. Stále se v povědomí pohybuje v zajetí ruského klasického tanečního drilu a nedokáže prosadit svou osobnost, své jedinečné já. Nedokáže v tanci najít niterný prožitek, místo něj stále hledá především dokonalost. Zoufalá a zklamaná Polina se stěhuje do Antverp, kde začíná nový život a kariéru jako servírka v baru. Přesto v tanci nepřestává hledat svou vlastní cestu. Učí se pozorovat život kolem sebe a objevuje v něm novou inspiraci i tanečního partnera. (Cinemart)

 

Hrají :
Anastasia Shevtsova,Veronika Zhovnytska,Juliette Binoche,Aleksei Guskov,Niels Schneider,Miglen Mirtchev,Kseniya Kutepova,Sergio Díaz,Irina Vavilova,Elef Zack,Jean-Charles Dumay,Jeremie Belingard,Franck Mignat,Gwenaelle Deram,Angelin Preljocaj,Alexandr Petrovsky,Yassine Fadel

 Polina ke stažení

Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

Polina ke stažení

Vložit komentář