filmy ke stažení

Film RINO – Příběh špióna ke stažení

stáhnout RINO – Příběh špióna
titulky Rok : 2015 Režie : Jakub Wagner' Délka : 96 minut
RINO – Příběh špióna ke stažení
Dokumentární
Česko 2015

 

RINO je celovečerní dokumentární portrét Karla Köchera, nejslavnějšího československého špiona druhé poloviny 20. století. Köcher je známý jako jediný
špion bývalého východního bloku, kterému se podařilo úspěšně proniknout do americké CIA a vynášet odtud informace pro českoSlovenskou rozvědku a KGB. Jeho odtajněný spis má mnoho desítek tisíc stran.
Film ukazuje obraz talentovaného, inteligentního muže, jehož životní příběh se po osudovém podpisu spolupráce stal špionážním románem od Johna le Carré. Roku 1965 byl Köcher vysazen i se svou mladou ženou v USA a dlouhých devatenáct let pracoval na své misi proti státu, ve kterém našel druhý domov. Dokonale skrýval své pravé poslání, než byl v roce 1984 zatčen FBI a po ročním věznění vyměněn na berlínském Mostě Špionů za prominentního sovětského disidenta Ščaranského.
cherův strhující, paradoxní a provokující životní příběh, příběh špiona, nám v rozhovorech přibližuje jak Köcher sám, tak lidé, kteří ve studené válce stáli na odlišných stranách barikády. Archivní materiály nás uvádějí do doby, ve které se příběh odehrává. Pulzující hudba Ondřeje Anděry, který debutuje jako filmový skladatel, dotvářejí téměř thrillerovou atmosféru. S použitím informací, které přinesl spoluautor scénáře Vladimír Ševela, stojící za  bestsellerem Český krtek v CIA, se jedná o nejkomplexnější obraz Köcherova příběhu, jaký byl natočen.
Vítejte ve světě mezinárodní špionáže. Komu věřit a komu ne, na jakou stranu se přiklonit? Není to vlastně ve světě lží naprosto zcestná otázka? (A-Company Czech)

 

Hrají :
Karel Köcher

 RINO – Příběh špióna ke stažení

Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

RINO – Příběh špióna ke stažení

Vložit komentář