filmy ke stažení

Film Zákon Helena ke stažení

stáhnout Zákon Helena
titulky Rok : 2016 Režie : Petra Nesvačilová' Délka : 78 minut
Dokumentární
Česko 2016

 

V devadesátých letech mladá elitní detektivka Helena K. odhalila a usvědčila největší gang v dějinách České republiky. Dnes je jeho stárnoucí boss jedním
z posledních Heleniných přátel. Film o zabíjení, vydírání, mučení a něžném ženském principu. Dokumentární film se zabývá příběhem Heleny Káhnové. Helena je policistka, začínala u policie na odvětví zabývající se především kapsářstvím a drobnými krádežemi, poté povýšila na detektiva do OBOZu. Bylo jí kolem 28 let. Měla malou dceru z předešlého nevydařeného manželství. Jako jeden z prvních případů řešila s kolegou a partnerem Tomášem Gregorem loupežné krádeže, které se stupňovaly v přepadávání, vraždy, vydírání až vyústily v případ na sedm let. Tento případ se dnes označuje jako případ Berdychova gangu a odhalila ho sama Helena s Tomášem.
Během pátrání zjistili, že do případu jsou zapojeni i jejich kolegové a kamarádi. Tento Berdychův gang dodnes nemá konkurenci, jelikož se jedná o případ největšího rozsahu co do zapojení Policie jakožto účastníka i obžalovaného. Helena v té době byla štíhlá a velmi atraktivní žena, nosila růžové minisukně a strojila se. Dokonce i na zásahy chodila takhle oblékaná. Vymaňovala se z toho, že dělá tak mužské povolání. Režisérku Petru Nesvačilovou na tomto příběhu nejvíce zajímá osoba Heleny Kahnové jakožto ženy schopné a silné položit se do tak nebezpečného povolání a případu jako Berdychův gang. Povolání, kde jste neustále jednou nohou v kriminále. Případ, ve kterém odhalení zločinu jako Berdychův gang změní radikálně váš život a vy se nemáte kam schovat a odvolat. Jediné místo, které existuje, jste vy sám. K zamyšlení také nutí skutečnost, že žijeme pořád v ochraně a jistých mantinelech bezpečí. Rodina, blízcí, zákon, policie. Fungující systém. Helena se dotkla momentu, kdy nic z toho není a nic z toho nefunguje. (Background Films)

 

Hrají :

 Komentáře (napište Váš názor na film, Váš komentář může zajímat i ostatní)

Vložit komentář